Marek Krusz

NAUKA GRY W TENISA

Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia w Częstochowie. Możliwość nauki w języku angielskim.

Zadzwoń Napisz Więcej informacji
O mnie

Nazywam się Marek Krusz i do maja 2020 roku pozostawałem aktywnym zawodnikiem United States Tennis Association (USTA). Przez wiele lat odnosiłem sukcesy na amerykańskich kortach, zarówno jako zawodnik biorący czynnie udział w rozgrywkach ligowych jak i trener posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu młodych adeptów tenisa. Ponieważ posiadam ogromne doświadczenie w tym niezwykłym sporcie, postanowiłem przekazać je tenisistom w Polsce, tworząc Ligę Wojownik Tenis.

Nauka gry

Czy ciężko nauczyć się gry w tenisa?
To pytanie, które najczęściej zadają sobie amatorzy tej gry. Odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od Twojego podejścia, od tego jak bardzo pragniesz osiągnąć namacalne wyniki i jak wysoko postawisz sobie poprzeczkę. Niezależnie od tego, jak określisz swój cel, powinieneś nauczyć się miłości do tej gry. Im więcej ćwiczysz, grasz czy nawet oglądasz rozgrywki tenisa w telewizji lub na żywo, tym szybciej zrozumiesz i docenisz ten wspaniały sport. A kiedy już zakochasz się w tenisie i zacznie on być częścią Ciebie, z całą pewnością będziesz zastanawiał się jakim cudem, tak długo potrafiłeś żyć bez niego.


Klucz do sukcesu
W zależności od tego jaką metodę czy kombinacje metod wybierzesz, aby osiągnąć założony cel, najważniejszą rzeczą w podnoszeniu swoich umiejętności jako gracza jest po prostu systematyka. Proste, prawda? Systematyka jest kluczem do sukcesu – im więcej ćwiczysz, tym lepszym graczem się stajesz. Ćwicząc nie można oczywiście zapomnieć o technice gry, która jest równie ważna jak systematyczność. Jeśli twoja technika nie jest poprawna, ważne by zacząć grę z odpowiednim trenerem, który poprowadzi Cię i wskaże właściwą drogę.


Nie zrażaj się po pierwszych niepowodzeniach
Nauka tenisa może być na początku trochę frustrująca, a wynika to przede wszystkim z tego, że do właściwej gry potrzebna jest kombinacja odpowiednich czynników, które sprawią, że Twoje oko i dłoń zsynchronizują się, a Ty nauczysz się precyzji i wyczucia, tak ważnych w tym sporcie. Wszystkie te rzeczy wymagają treningu, ale jeśli jesteś w stanie włożyć wysiłek i trenować regularnie, bez problemu możesz osiągnąć sukces, niezależnie od wieku czy atletyzmu jaki posiadasz.


Jako Tennis Coach prowadzę zajęcia dla osób chcących nauczyć się jak grać w tenisa. Zajęcia mogą odbyć się zarówno w języku angielskim jak i polskim. W trakcie nauki staram się przekazać wiedzę dotyczącą poprawy umiejętności gry, tak by udział w rozgrywkach ligowych stał się owocny lub uczę gry od podstaw. Prowadząc indywidualne zajęcia dopasowuję program nauczania do poziomu umiejętności każdego ucznia.

Treningi


Trening z Tennis Coachem:

  • Pomagam nauczyć się gry w tenisa poprawiając techniki gry i przekazując odpowiednie wskazówki.
  • Pomagam w rozpoznaniu poziomu gracza, aby określić braki i zniwelować je.
  • Tworzę programy nauczania odpowiednie do wieku, możliwości, wydajności każdego ucznia.
  • Tworze innowacyjne metody dla początkujących graczy, aby mogli nauczyć się zasad gry w tenisa i zapamiętać je.
  • Dopasowuję metody gry, indywidualnie do każdego gracza, tak by wyegzekwować wszystkie założone cele.
  • Pomagam w motywowaniu studenta, tak by odczuł jak największą radość z gry, a tym samym nauczył się profesjonalnego podejścia do Tenisa.
  • Pomagam w doborze odpowiedniego sprzętu do gry, jak również w utrzymaniu go w odpowiednim stanie, tak by gracz mógł czerpać radość z gry w tenisa na każdym z treningów.
  • Grasz czy trenujesz i nie widzisz postepów? Zapraszam na trening. Efekt gwarantowany
Cennik